Njut av en vistelse på 2 nätter och få 800 kr rabatt (gäller 2 personer). I paketet ingår två övernattningar med bad, frukostbuffé, lunch och två middagar. Gäller utvalda dagar.
Här får du veta mer om paketet övernattning 2 nätter
Dag 1: Middag. Dag 2: Frukost, lunch och middag. Dag 3: Frukost.
Förutom tillgång till det japanska badet och våra aktiviteter har vi ett utomhusgym. Vi har även en japansk trädgård och vackra omgivningar för promenader och jogging. I receptionen kan du få en karta med olika slingor att upptäcka.
För att erhålla rabatten på 1000 kr behöver du boka för 2 personer, bokar du för 1 person blir rabatten 500 kr.
Bor du själv i ett av våra rum, betalar du ett tillägg på 500 kr per bokning. Du ser priset när du gör bokningen online.
Njut av en lite längre vistelse på 2 nätter och få 1000 kr rabatt (gäller 2 personer från ordinarie övernattning med middag). Kom ned i varv i det japanska badet med varma utomhuskällor och njut av naturen i skogens lugn. Slappna av i kolsyrebadet, bergrumsbadet och ångsaltbastun och de andra platserna för skapade för att ge ro och återhämtning.
Ni checkar in från kl 15.30 och får då tillgång till det japanska badet och dess faciliteter. Vi erbjuder aktiviteter enligt dagsprogram och ni har fri tillgång till spa under hela vistelsen. Under dag 2 inkluderas en lunch i erbjudandet. Det går bra att lägga till behandlingar om ni önskar.
Vi rekommenderar en tidig middag för att sedan bada efter middagen, då är det som mest rofyllt i det japanska badet och en fantastisk upplevelse. Boka gärna en a la carte middag en av kvällarna och uppgradera till vintermiddag den andra kvällen.
Efter goda nätters sömn serveras en härlig frukostbuffé och ni kan nyttja det japanska badet fram till utcheckning.